Síla kouzelného slova

Kouzelné slovo

Znáte ho? Já už jo a musím říct, že funguje.

Možná se také nacházíte v životní situaci, že nevíte, moc si přejete, asi to chcete, ale v podstatě netušíte, jak to má vypadat. Nebo tušíte a víte, ale pořád to k Vám nejde? Znám to také, dost často se točím nad nějakým rozhodnutím,  přáním, touhou, ale ne a ne se k ní dostat. Až ke mně přišlo, díky metodě JIH, to kouzelné slovíčko a začalo se dít. Tedy nejprve jsem se s ním musela blíže seznámit a pobrat jeho klidný význam a velkou moc 😊

Je to mazec a je to krásné. Toto slovíčko jsem použila i v případě nového pejska do naší rodiny. Bylo to tak, že v dubnu se s námi rozloučila naše kokřice Barunka, byla to naše pejsková holčička a její nemoc, se kterou bojovala 3 měsíce, ji bohužel dostala do nebíčka. Bylo to hodně těžké, ale zároveň i poučné období. Trpěla leukemií, nějaký zvláštní typ a podle veterináře, nemělo moc cenu začít léčbu, ale nedokázala jsem ji jen tak opustit a moc jsem ji chtěla mít u sebe. Bylo ji necelých 8 let, ještě s námi mohla běhat, ale z nějakého důvodu onemocněla. Ale byla velká bojovnice a při zahájené léčbě bojovala, co to šlo. Vydržela s námi navzdory prognóze dalšího čtvrt roku, kdy s námi blbla a vedla ještě veselý život.

Barunka

Prožili jsme si s ní i velkou lidskou pomoc a pro mě to byl důkaz,  že hodní lidé opravdu ještě existují. Nastal okamžik, kdy potřebovala okamžitou transfuzi krve. Což u pejsků je veliký problém, protože neexistují žádné zásoby krve a pokud je toto pro pejska potřeba, je nutné sehnat velkého zdravého psa, který může krev darovat. Barunce šlo o život a v ten moment pomohli přátelé, kteří přes facebook našli své přátelé a takřka do hodiny Barunka mohla dostat krev od krásného Bonda. Jsem mu a jeho paničce do teď neskutečně vděčná.

Nicméně to pomohlo na dva měsíce a Barunka už nemohla, takže následoval okamžik, který jsem se snažila oddálit, co to šlo. Museli jsme se Barunkou rozloučit a zavolat ji veterinární pohotovost, abychom její utrpení dále neprodlužovali. Tento zážitek ve mně vyvolal pocit, že už opravdu nikdy nechci přilnout k žádnému zvířátku, že už opravdu pejska nikdy v mém životě nedokážu přijmout. Nechtěla jsem a ani moje rodina si nedokázala představit mít jiného pejska. Prostě Barunka byla jen jedna a na vždy je v našich srdcích.

Jak šel ale čas a já procházela terapiemi v metodě JIH, uvolnily se mi i tyto bloky a najednou jsem viděla i možnost, že by pejsek v naší rodině mohl mít místo. A tak jsem dokázala použít toto kouzelné slovo, které je a já vám ho prozradím, je to „připouštím“. Připustila jsem, že by k nám mohl přijít nový pejsek. Tato možnost se díky tomuto slovu připouštím začala stávat mojí realitou a netrvalo dlouho, řekla bych necelý měsíc a u nás doma začal rozhovor na téma nového pejska.

 A bylo to. Máme Béďu a je to mazel a už teď vidím, že nám ten chlupatý člen rodiny opravdu chyběl. Béďa je u nás dva týdny a už je naší součástí a bude navždy. Barunka je naše láska pejsková, na kterou nezapomeneme a Béďa je její následovník, který posouvá náš život dál.

Béďa

Slovíčko „připouštím“ je nad všechny slova jako chci, hodilo by se, potřebuji. Je takové něžné a vše říkající. Uvádí naše přání v realitu 😊

Proto už nyní jen připouštím a připouštím. Jakmile mi přijde na mysl nějaké přání, či potřeba, o které si nejsem jistá a zatím ani netuším, jak by mohla vypadat, tak připouštím.

Přeji i Vám objevení síly tohoto slova

„Mou vášní je příroda, cestování a svoboda. Miluji život a vše, co nám přináší. Ráda podporuji ostatní v prožití krásného času na cestách životem, kde svoboda a podnikání jsou naší radostí.“ Můj příběh si přečtěte zde >>Jsem certifikovanou terapeutkou metody JIH>> a autorkou naučné hry po Evropě CESTOHRÁTKY>> a eBooku 10 krásných míst Skandinávie>> , dále Desatera pohlazení pro radostný život>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • „Desatero pohlazení pro radostný život“

    Mějte život radostnější a stáhněte si zde svůj dárek, kterým je eBook "Desatero pohlazení pro radostný život" :)

  • Nejnovější články
  • Kategorie