Jak nelpět na svojí pravdě

Někdy jsme přesvědčené o tom, že naše pravda, je ta nejlepší pravda. Naše mysl se nás snaží přesvědčit, že vše musí být právě podle nás, protože to je to nejlepší. Znám to a přiznám se, že nikdy, ale nikdy to podle té mojí pravdy nedopadlo nejlíp.

Za mě se vyplatí si v poklidu bez zbytečných emocí a naštvaného ega vyslechnout i názor druhých. Chvilku se zastavit a jen být, začít myslet na něco úplně jiného, zaměřit svoji pozornost jinam a nechat vše jen plynout. Ono se nám pak ukáže to nejlepší řešení a budeme samy velmi překvapené, že to je ale úplně jinak, než jsme původně myslely.

Nejvíce nás ta naše „pravda“ bolí k našim nejbližším, dětem, které už mají také svoji „pravdu“ a jsou tak přesvědčeni, že je to jejich nejlepší pravda a často si z našeho pohledu zbytečně nechtějí nechat poradit. Ale i to je pro ně důležité, neslyšet jenom tu naši pravdu, ale uvědomit si, že je zbytečně život bolí, když jdou tvrdohlavě za svojí „pravdou“.

Ono, pokud je „pravda“ jen pravdou, tak to je takový ten náraz našich rozumů a mnohdy to nemusí být v energiích ani naše myšlenky jako myšlenky převzaté od druhých, které jsme si z nějakého důvodu převzaly za své a pak na nich bezmezně trváme. A to je to, co nás pak tolik bolí, protože po čase zjistíme, že to tak být nemuselo.

A jak se zbavit cizích myšlenek:

 • nadechnout se
 • dojde k úlevě a pak přijde to správné řešení
 • na chvilku se zastavit
 • zeptat se sama sebe, to o čem jsem tolik přesvědčená, je to vůbec moje?
 • dejte důvěru, tomu že první odpověď, která přijde, je ta správná
 • pokud přijde odpověď NE
 • nyní stačí vrátit „láskou a pravdou“ cizí energii původním majitelům
 • nadechnout se

Pokud přijde odpověď ANO, ptejte se sama sebe, co mi to vše přinese, když budu uvízlá v těchto myšlenkách. Jak mi bude zítra, za týden, za měsíc. Je to opravdu nutné si to držet nebo si vyslechnu i druhé, poradím se a nechám si rozhodnutí přijít v poklidu bez mého palčivého lpění.

Vyplatí se vpustit do své pravdy i lásku a to pak za nás nehovoří myšlenky cizí, ale naše proudící z našeho srdce. Cítíte ten rozdíl?

Nechte svá srdce otevřená, laskavá a pak i vaše myšlenky, pravdy, půjdou v ruku v ruce s láskou.

A to je to, co nás drží a vede dál. Mějme otevřená srdce a přijmeme pravdu ale i lásku.

A to vlastně platí pro nás samotné, abychom si zbytečně neubližovaly ve vztazích s dětmi, s partnerem, s rodinou. Ale i v naší práci, kdy je vzájemný kompromis žádoucí a hlavně velkou výhodou pro nás samotné. Možná se naše ego může tvářit ublíženě, ale to přejděte s nadhledem a pogratulujte si, protože jste nekývla na svoji sebestřednost, která vede tak jedině do záhuby.

A protože je pro nás někdy těžké otevřít svá srdce, je to cesta, na které je spousty odboček nebo zkratek. Je jen na nás, kterou si zvolíme. Pokud si vyberete tu rychlejší, neříkám jednodušší, vydejte se cestou seberozvoje a právě zde vám mohu nabídnout nádherný kurz Andělského učení, které vás pohladí po duši a nasměruje k sobě samotné. Velkým pomocníkem je i Terapie metodou JIH a určitě Kurz Automatické kresby diagnostické. No vyberte si 🙂 Pokud jsi ale dočetla až jsem, jsi na té nejlepší cestě k sobě samé a to nejlepší pro tebe už poznáš a vybereš si.

Přeji krásné a pohodové dny

„Mou vášní je příroda, cestování a svoboda. Miluji život a vše, co nám přináší. Ráda podporuji ostatní v prožití krásného času na cestách životem, kde svoboda a podnikání jsou naší radostí.“ Můj příběh si přečtěte zde >>Jsem certifikovanou terapeutkou metody JIH>> a autorkou naučné hry po Evropě CESTOHRÁTKY>> a eBooku 10 krásných míst Skandinávie>> , dále Desatera pohlazení pro radostný život>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • „Desatero pohlazení pro radostný život“

  Mějte život radostnější a stáhněte si zde svůj dárek, kterým je eBook "Desatero pohlazení pro radostný život" :)

 • Nejnovější články
 • Kategorie